Zvážte svoje financie

Pred každým dôležitým rozhodnutím, by sme mali v prvom rade myslieť na naše finančné možnosti. Práve ich preverenie Vás uchráni od zbytočných starostí, a to nielen vtedy, ak plánujete zmeniť zamestnanie.

Každý dôležitý krok v našom živote si vyžaduje hotovosť. Istú rezervu teda určite uvítate aj v prípade, že konečne plánujete nové bývanie. Toto sa často bez hypotéky nezaobíde, no rovnako je veľkou výhodou, ak aspoň nejakú hotovosť v zálohe máte. Ide predsa o realizáciu Vášho sna a ten si investíciu rozhodne zaslúži. Hypotéky sa však bežne poskytujú len do istej výšky založenej nehnuteľnosti, preto Vás môže nemilo zaskočiť nižšia suma, ako ste si predstavovali.

Ak už peniaze vyriešené máte, môžete sa pustiť do hľadania vhodného pozemku. Práve rodinný dom sa teší veľkej obľube najmä pre priestor, komfort a prestíž, ktorú ponúka. Bývanie mimo rušných centier miest sa tak stáva populárnejšie. Avšak skôr než najmete stavebnú firmu, ujasnite si projekt. Pre tento je ideálne ak nájdete svojho architekta, ktorý premení Vaši sny na skutočnosť. Aj keď nejde o lacnú záležitosť, predsa sa táto investícia oplatí.

Dôležitým rozhodnutím je aj spôsob vykurovania. Na dome nemáte toľko pohodlia, no tá atmosféra pri krbe, rozhodne stojí za zváženie. Práve krby tak patria k rodinným domom aj u nás. Stále sú tak populárnejšie, no pri výbere toho správneho sa poraďte s odborníkmi na pece-krby.sk.

Detaily sú dôležité, no nezabúdajte ani na vybavenie domu. Na to zväčša už veľa hotovosti nezostáva, no pohodlný spánok aj úsporu Vám zabezpečia matrace v akcií.

Write a comment...
0 awesome comments!