Skip to main content

Každou jednou lyžičkou a sústom navyše si kopeme svoj vlastný hrob

| Manworld.sk | Výživa

Keď ochorieme, snažíme sa nájsť príčinu. Obviňujeme zlú genetiku, ekológiu, medicínu, ale nikto nezačne od seba. Často je za mnohými ochoreniami obyčajná a nesprávna strava a zlé stravovacie návyky ochudobnené o pohyb.

Ak sa obrátime na štatistiku, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) definuje zdravie ako stav úplného fyzického, duševného a sociálneho blahobytu, čo v podstate zdôrazňuje faktory, ktoré majú na zdravie obrovský vplyv! V percentuálnom vyjadrení sa na tom podieľajú takto:

  • genetická predispozícia - 15–20 %;
  • stav životného prostredia – 20-25 %;
  • lekárska starostlivosť – 10-15 %;
  • a životný štýl ľudí – 50-55 %.

Kto je najväčším vinníkom?

Samozrejme, rodičov si nevyberáme, a preto nemôžeme ovplyvniť dedičnosť. Zlepšiť stav životného prostredia v podstate môžeme, no z celosvetového hľadiska je náš vplyv minimálny. Lekárska starostlivosť nám vďaka svojmu modernému prístupu v mnohých prípadoch život zachraňuje a neodborné zásahy laikov sa neodporúčajú.

Jediné, čo môžeme najviac ovplyvniť, je spôsob nášho životného štýlu a jedlo, ktoré sa na našich kuchynských jedálenských stoloch najčastejšie nachádza. Oplatí sa to všetko zmeniť, pretože zdravie a život máme len jedno!

Trpí váš kardiovaskulárny systém

Po prvé, ľudia s nadváhou trpia ochorením kardiovaskulárneho systému. Každá obézna osoba je takmer 100 %-ným pacientom kardiológa. A nadváha je v skutočnosti príčinou zvýšenej úmrtnosti takýchto ľudí. Smrť z kardiovaskulárnych ochorení s obezitou sa pozoruje dvakrát častejšie ako pri normálnej výžive.

Začnite preto hneď ráno a s chutnou raňajkovou zmesou. Jednoduchá príprava a tie najlepšie živiny v tejto zmesi vám dodajú na každý deň tú najlepšiu energiu a postarajú sa o vaše zdravie.

Nesprávne metabolické procesy zhoršujú stav dýchacieho systému

Pri obezite sa prejavuje aj dysfunkcia dýchacích orgánov. Životaschopnosť pľúc môže byť významne znížená v porovnaní s normou, ktorá závisí nielen od zmien hraníc a kompresie pľúc, ale aj od ťažkostí s dýchaním spojeným so zhoršenými metabolickými procesmi v pľúcnom tkanive. Kapacita pľúc v obezite je znížená v dôsledku skutočnosti, že tuk uložený v brušnej dutine vedie k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku a stláčaniu membrány.

Ak to môžete jednoducho zmeniť dostupnou zdravou výživou, niet dôvodu, prečo by ste sa mali o dni plné života zbytočne ochudobniť. Odbremeňte svoje telo a dodajte mu to, čo naozaj potrebuje. Veď pľúca človeka trpiaceho obezitou vykonávajú dvojnásobnú prácu, čo je pre celý organizmus značne únavné.

Prečítané: 4099x
Späť hore