Komplikuje vám zápach z úst život? Poradíme vám, ako sa ho zbaviť

| Manworld.sk | Výživa

Najčastejšou príčinou zápachu z úst, ktorá sa dá najrýchlejšie odstrániť, sú určite silne zapáchajúce potraviny, ako je cesnak alebo cibuľa.

Za zápach z úst však môžu aj choroby ako kazy a paradentóza či infekcie v ústach. Príčinou zápachu z úst je však aj zlá dentálna a ústna hygiena.

Dobrou správou je, že s nasledujúcimi radami sa zápachu z úst môžete pomerne jednoducho vyhnúť a užiť si plánovanú dovolenku bez akýchkoľvek nepríjemných starostí a bolestí zubov.

Záleží na správnej zubnej hygiene

Za zápach z úst sú najčastejšie zodpovedné baktérie, ktoré sa pri zlej starostlivosti o zuby a ústnu dutinu množia a spôsobujú nepríjemne zapáchajúci dych. Každý, kto si ale čistí zuby dvakrát denne, ako odporúčajú zubári – ráno po raňajkách a večer pred spaním – robí správne a môže sa týmto nepríjemným stavom a situáciám vyhnúť. Ak sa teda chcete nepríjemného zápachu z úst zbaviť, musíte investovať čas aj peniaze do správnej zubnej hygieny.

Pri čistení zubov dbajte na to, aby ste starostlivo očistili vonkajší a vnútorný povrch každého zuba, počínajúc od ďasien. Dôkladne sa musia vyčistiť aj žuvacie plochy.

Aby ste sa vyhli akémukoľvek zápachu z úst, mali by ste na čistenie medzizubných priestorov používať aj zubnú niť. Využiť sa na tento účel dajú produkty s osviežujúcou mätovou príchuťou aj bez nej.

V neposlednom rade by ste si mali jazyk vyčistiť škrabkou na jazyk, pretože práve tu sa baktérie s obľubou usadzujú najviac. Na tento účel zasa môžete použiť plastovú škrabku z drogérie alebo investovať do udržateľnej medenej škrabky s dlhou životnosťou. Tento postup má výhodu aj v tom, že drahý kov pôsobí antibakteriálne a zabraňuje tak zápachu z úst.

Svieži dych pre čistý pocit v ústach

Ako sme práve zistili, precízne čistenie zubov a úst v domácom prostredí, ale aj u dobrého zubára v Žiline, je to najlepšie, ako sa vyhnúť zápachu z úst. Spôsobov je však oveľa viac.

Napríklad, po vyčistení zubov je vhodné si ústa dôkladne vypláchnuť ústnou vodou.

Zápach z úst však nespôsobujú len baktérie či jedlo a nápoje. Aj nedostatočný príjem tekutín podporuje množenie baktérií a zápach z úst. Dbajte preto na to, aby ste svoju ústnu sliznicu udržiavali vlhkú a pitím v pravidelných intervaloch podporovali slinenie. Na to je najlepšia čistá voda. Žuvačky bez cukru tiež krátkodobo stimulujú tok slín a osviežia vás.

Nielen pravidelné prehliadky u zubára a včasné rozpoznanie a liečba chorôb a infekcií v ústach spoľahlivo zabránia zápachu z úst. Ani pravidelná dentálna hygiena nedáva baktériám šancu množiť sa a bojuje proti zápachu z úst skôr, ako sa rozvinie. Tak sa tomu vyhnite a nájdite si na údržbu zubov vo svojom živote čas.

Zdroj obrázka: Andrew Angelov/Shutterstock.com

Prečítané: 88x
Späť hore
Vyberáme

Mercedes Benz SLS AMG

Nazvime ho úžasným a prekvapivým, taký bude v roku 2011 Mercedes Benz SLS AMG, ktorý ne...

Superjachta ako tropický ostrovný raj

Táto superjachta prezývaná ako tropický ostrovný raj bola navrhnutá britskými návrhármi...

Najextrémnejšie súkromné lóže na športových štadiónoch

Po obdobiach šetrenia sa majitelia týchto amerických lóží len neradi verejne delia o lu...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk