Liečivá sila z prírody: Čo všetko dokáže dať jedna lyžička medu do poriadku

| Manworld.sk | Výživa
Zdroj obrázka: showcake/Shutterstock.com

Ak nás niečo trápi a bolí, zabehneme po liek do najbližšej lekárne. Je to najjednoduchšie riešenie, no stojí nás čas aj peniaze. A pritom máme oveľa kvalitnejšie zdroje liečiv vo svojom najbližšom okolí a prírode. Patria sem aj produkty včelieho úľa, ktorý sa považuje za prírodnú lekáreň.

Aby ste sa o tom presvedčili aj v praxi, prinášame vám prehľad toho, čo všetko dokáže nielen ten najlepší internista v Bratislave, ale aj kvalitný med dať veľmi rýchlo do poriadku.

Sila protizápalových a antibakteriálnych vlastností medu

Začalo vás z dôvodu premenlivého a nevyspytateľného počasia pobolievať hrdlo? Ozvalo sa koleno, prípadne vznikla na pokožke pri práci v záhrade malá rana? Napadlo vás namiesto cesty do lekárne vyskúšať kvalitný manuka med?

Viaceré druhy medov majú protizápalové účinky a antibakteriálne vlastnosti. Aby vám však v skutočnosti aj pomohli a na ochorenie zabrali, ak nie ste alergický, mali by ste tento dar prírody konzumovať pravidelne.

Je to presne ako s klasickými liekmi, kedy sa prvé výsledky a zlepšenie dostavia až po dlhšej dobe užívania. Pri mede sa však vyhnete vedľajším účinkom, ktorých majú bežné lieky na rozdávanie

Poradí si s multirezistentnými baktériami

Samotné včely používajú na dezinfekciu svojho domova peľ a antibakteriálne vlastnosti medu. Obsahuje špeciálne mikróby, ktoré chránia kvalitu medu a včely pred patogénmi. Viaceré druhy medu použité v štúdii boli v laboratóriu účinné proti všetkým testovaným patogénom, vrátane multirezistentných baktérií. Rozhodujúce je, že baktérie sa neprispôsobili a nevyvinuli rezistenciu na med ako antibiotiká.

Takže, ak sa chcete dať do poriadku, dlhodobé problémy riešte v uznávanej pľúcnej ambulancii v Bratislave,  nájdite si však aj čas na to, aby ste si každý deň dali aspoň 1 lyžicu medu.

Kvalitný med môže byť v mnohých prípadoch skvelou prevenciou.

Prečítané: 116x
Späť hore
Vyberáme

Fandíte HC Slovan? Podporte ho aj mimo štadióna!

Sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy 2016/2017 sa pomaly rozbieha a ak fandíte HC Slova...

Vychutnajte si koňak vo veľkom štýle

Francúzska spoločnosť vyrábajúca luxusný tovar prišla na trh s novým pohárikom na koňak...

Dubaj prekonal New York a Londýn v počte automobilov na osobu

Za posledných osem rokov počet áut v emiráte Dubaj, dosiahol vyšší podiel na počet obyv...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk