Skip to main content

Tipy na chudnutie

| menworld.sk | Výživa

Metabolizmus u mužov je iný ako u žien, množstvo fyzickej práce, ktorú vykonávajú je väčšie než u žien a preto dokážu schudnúť rýchlejšie. Tak tomu bolo niekedy, v dnešnej dobe automatizovaných systémov je život oveľa jednoduchší a muži sa stávajú náchylnejší na priberanie, zvlášť v oblasti brucha.

Alkohol

Alkohol zohráva výraznú úlohu pri zvyšovaní obsahu tuku v našom tele, a ak niekto pravidelne pije, je pravdepodobné, že to je, alebo bude vidieť na bruchu. Pivné brucho, to je populárny termín  používaný na opis muža s veľkým bruchom pravdepodobne získaného z konzumácie veľkého množstva alkoholu.

Znižovanie spotreby alkoholu pomáha udržať si lepšiu hmotnosť a hladinu cholesterolu.

Ovocie a zelenina

Konzumácia ovocia a zeleniny by mala byť samozrejmá spolu s pravidelnou stravou. Vyskúšajte si pridať ovocie alebo zeleninu ku každému jedlu a úbytok hmotnosti sa dostaví veľmi rýchlo.

Cvičenie a joga

Kardio cvičenia sú jedným z najúčinejších cvičení, ktoré vám pomôže zbaviť sa tuku. Joga je zas najlepšia forma ako dosiahnuť dokonalé duševné a fyzické zdravie.

Životný štýl

Zlý životný štýl je najviac zodpovedný za vysokú telesnú hmotnosť, aj malé zmeny dokážu dokážu zázraky. Čo tak skúsiť ísť po schodok na miesto výťahu, prejsť sa do obchodu, pravidelne sa stravovať a uprednostniť domáce jedlo pred fastfoodom.

Skúste urobiť pozitívnu zmenu vo svojom živote.

Prečítané: 11778x
Späť hore
Vyberáme

Ako by mala fungovať správa nehnuteľností?

Spôsob, akým sa riadi váš bytový dom alebo konkrétna nehnuteľnosť môže byť rôzny, no ak...

Znaky, že nie si alfa samec!

Sú obľúbení. Sú sebavedomí, Keď vojdú do miestnosti, všetci zastanú a všimnú si ich. Ke...

Vzhľadné nosenie tenisiek

Kedysi boli tenisky len do telocvične, pre basketbalistov a deti - ale už nie. Pohodlná...