Skip to main content

Ako nájsť perfektný strih vášho moto oblečenia?

| Manworld.sk | Ako vyzerať

Nakupovanie oblečenia na motorku nie je ľahká úloha! Rôzne štýly, materiály a konštrukcie, stovky značiek a cenových relácií. Nehovoriac o rôznych veľkostiach, ktoré sú k dispozícii! Mali by ste si vybrať džínsy Kevlar® alebo topánky Ixon®?

Je lepšia textilná alebo kožená bunda? Akú veľkosť si vybrať a ako zistiť, že vám bude sedieť?

Tieto a mnohé podobné otázky napadnú každého jazdca na motorke. Preto vám v našom článku chceme pomôcť na ne správne odpovedať a zabezpečiť, aby ste mali jednoduchšiu nielen cestu na vozovke, ale aj k nájdeniu dokonalého moto outfitu.

Štýl jazdy má rozhodujúce slovo

Pokiaľ ide o nájdenie dokonalého moto oblečenia, prvá a najdôležitejšia vec, ktorú si treba zapamätať, je výber výstroja na základe vášho štýlu jazdy. Nie je to len módny doplnok, pretože moto oblečenie vás aj chráni. Aj vďaka jeho špeciálnym vlastnostiam sa môžete vyhnúť potrebe návštevy najlepšieho očného lekára v Nitre, pretože ste nepodcenili výber prilby s pevným priezorom.

V praxi to znamená, že ak používate svoju motorku na každodenné dochádzanie do mesta, vaša potreba vybavenia je pravdepodobne veľmi odlišná od toho, ktoré by bolo potrebné, ak by ste jazdili na dlhé vzdialenosti alebo ste na cestách za exotickou dovolenkou.

Ak jazdíte na motorke hlavne po diaľnici alebo vysokorýchlostných cestách – možno dokonca vyskúšate pretekársku dráhu – určite sa budete obzerať po inom oblečení ako niekto, kto má rád pomalšie relaxačné moto výlety.

Takže, keď budete tieto doplnky na motorku nakupovať, mali by ste si v prvom rade vybrať výstroj, ktorá má dobré hodnotenie bezpečnosti na základe vášho štýlu jazdy. Váš štýl a frekvencia jazdy sú prvou vecou, ​​ktorú treba zvážiť.

Vyberajte si na základe vlastností rôznych materiálov a konštrukcií

Ďalším aspektom, ktorý treba zvážiť pri výbere oblečenia na motorku, je jeho konštrukcia a použité materiály. Dnes priemysel vyvinul mnoho aramidových vlákien, ktoré sa používajú v motocyklovom oblečení, a všetky ponúkajú rôzne kvality. Mnoho motocyklistov napríklad pozná Kevlar ® vyvinutý spoločnosťou DuPont - tradične široko používaný v motocyklovom priemysle.

Avšak, tento materiál so špecifickou značkou, je len jedným príkladom aramidových vlákien, ale určite nie jediným, ktoré poskytuje ochranné vlastnosti pre moto oblečenie. Rovnako dobre vám pri jazde na motorke zaistí pohodlie a ochráni dôležité časti tela aj kvalitné oblečenie Ixon.

Určenie správnej veľkosti

Určenie veľkosti moto oblečenia môže byť pri hľadaní toho najlepšieho,  skutočným zlomom.

Určenie veľkosti je zvyčajne založené na trhu, pre ktorý určitá značka vytvára. Ak sa teda napríklad pozeráte na moto oblečenie od značky pôvodom z Talianska, veľkosť bude pravdepodobne menšia ako u značky z Nemecka. Alebo ak sa hlavné zameranie a trh značky na zákazníkov nachádza v Ázii, ich veľkosť bude pravdepodobne oveľa menšia ako u tých, ktorí sa zameriavajú na Európu. A hoci to dáva zmysel z obchodného hľadiska, pre používateľov, ako sme my, to vytvára veľa výziev.

Takže najdôležitejšie pri nákupe tohto oblečenia, ale aj nových topánok Ixon, je správne skontrolovať tabuľky veľkostí produktu a dobre si ho otestovať.

Pohodlie

Nakoniec, aj keď identifikujete svoju ideálnu veľkosť, produkt nemusí perfektne sedieť. Ako je to možné? Je to preto, že každý dizajn produktu je iný a použité materiály môžu poskytovať rôzne kvality (napr. schopnosť natiahnuť sa). Preto vždy venujte pozornosť popisu produktu a údajom z tabuľky veľkostí, najmä ak si vyberáte oblečenie online.

Čo sa týka strihu moto oblečenia, je potrebné si zapamätať jednu hlavnú vec – oblečenie vám musí sedieť pevne, aby sa zaistilo, že sa chrániče pri náraze nepohybujú (alebo sa pohybujú len veľmi málo) a odev je blízko vašej pokožky, aby poskytoval to najlepšie - ochranu.

Takže ak sa vo svojej bunde cítite „príliš pohodlne“ – je veľká šanca, že je príliš veľká. Pamätajte si tiež, že aj veci, ako je motorka, na ktorej jazdíte, alebo dokonca výška sedadla alebo riadidiel na vašom motocykli, ovplyvnia vašu polohu v sede a tým aj „sadnutie“ výbavy. Uistite sa preto, že ste si všetko pri výbere správne otestovali.

Zdroj obrázka: Chlorophylle Photography/Shutterstock.com

Prečítané: 820x
Späť hore