Skip to main content

Nemáte čas na návštevu pobočky? Na čo si dať pozor pri výbere PZP cez internet?

| Manworld.sk | Biznis

Výber povinného zmluvného poistenia cez internet je dnes veľmi populárny a pohodlný spôsob, ako si zabezpečiť potrebnú poistnú ochranu. Aby ste si ale vybrali najlepšie PZP, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým dôležitým aspektom.

Na čo si dať pri výbere PZP cez internet pozor?

Dôveryhodnosť poisťovne

Uistite sa, že si za účelom najvýhodnejšieho PZP vyberáte poisťovňu s dobrým renomé a stabilnou finančnou situáciou. Overte si všetky recenzie a hodnotenia od iných zákazníkov a budete viac v obraze.

Porovnanie ponúk

Aby ste si cestu k novému krytiu cez internet čo najviac uľahčili, využite online porovnávače, ktoré vám umožnia rýchlo a ľahko porovnať rôzne ponuky na trhu. Dôležité je nezamerať sa len na cenu, ale aj na rozsah krytia a podmienky poistenia. Mnohé stránky vám za týmto účelom ponúkajú aj intuitívnu PZP kalkulačku, do ktorej stačí zadať len pár základných údajov a na jeden klik získate hneď niekoľko ponúk.

Rozsah krytia

Je ďalšie dôležité kritérium, na ktoré si je nutné dávať pri online výbere poistenia pozor. Zistite, čo všetko je zahrnuté v konkrétnom poistení, niektoré môžu obsahovať aj doplnkové služby ako asistencia pri nehode, odťah vozidla či právnu pomoc.

Podmienky a výluky

Prečítajte si pozorne aj všetky poistné podmienky, najmä časť o výlukách, teda situáciách, kedy poisťovňa neplní. Tieto informácie vám pomôžu vyhnúť sa nepríjemným prekvapeniam.

Zákaznícky servis a podpora

Patria k ďalším dôležitým kritériám, na ktoré by ste si mali posvietiť. Skontrolujte, aké sú možnosti kontaktu s poisťovňou. Dobrý zákaznícky servis a dostupná podpora sú predsa v prípade otázok alebo riešenia problémov veľmi dôležité.

Cena a platobné podmienky

Predstavujú pre mnohých najpodstatnejšiu položku pri rozhodovaní. Porovnajte si preto ceny a zistite, aké sú možnosti platby (mesačne, štvrťročne, ročne). Niektoré poisťovne vám môžu ponúkať zľavy za ročnú platbu alebo za poistenie viacerých vozidiel.

Zmluvné podmienky a zrušenie zmluvy

Patria veľmi často k prehliadaním, no dôležitým kritériám. Skontrolujte si preto, aké sú podmienky zrušenia zmluvy a aké sú prípadné sankcie za predčasné ukončenie poistenia. Uistite sa tiež, že vaše PZP spĺňa aj všetky legislatívne požiadavky, aby ste sa vyhli pokutám alebo iným právnym problémom.

Ak budete venovať čas a pozornosť dôkladnému preskúmaniu všetkých vyššie uvedených aspektov, výber PZP cez internet môže byť pre vás veľmi výhodný.

Zdroj obrázka: lerm90/Adobestock.com

Prečítané: 111x
Späť hore