Skip to main content

Virtuálna kancelária ako univerzálna služba k vášmu podnikaniu

| Manworld.sk | Biznis

Pustili ste sa do podnikania alebo to ešte len máte v pláne? Možností, ako začať je niekoľko. Aby ste si ale vedeli správne vybrať, musíte byť s niektorými z tých najdôležitejší oboznámení. Preto si urobíme krátky prehľad o tom, čo vám v tomto smere môže veľmi dobre pomôcť.

Živnosť alebo s.r.o.

Klasická otázka, s ktorou sa stretne asi každý jeden podnikateľ, ktorý chce vstúpiť na trh so svojou ponukou. Právnych foriem podnikania je niekoľko, no dvoma najčastejšie diskutovanými a využívanými sú spoločnosť s ručením obmedzeným a živnosť. Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody, záleží to samozrejme od uhľa podhľadu, ktorý môže byť pre každého iný. Ak si chcete založiť živnosť alebo s.r.o., mali by ste si niečo o nich minimálne v stručnosti prelistovať a zopár informácií dostať do hlavy.

Živnosť je viac menej v mnohých prípadoch závislá od výšky príjmov, kedy sa v ich súvislosti menia aj odvody a dane. U spoločnosti s ručením obmedzeným je to zasa možno trochu náročnejšie pri nutnosti zloženia základného imania a samotného procesu založenia. Ak však využijete formu registrácie na lacnom virtuálnom sídle, niekoľko zbytočných papierovačiek si určite ušetríte, pretože v takejto online kancelárii za vás dokážu podľa vašich požiadaviek urobiť veľmi veľa.

Prečo je virtuálna kancelária tak populárna

Tak, ako sme spomínali výhody jednotlivých právnych foriem podnikania, aj virtuálna kancelária disponuje niekoľkými, z ktorých si môžete vybrať pre vás tú svoju.

Po prvé je to možnosť získania adresy, na ktorej si môžete svoju firmu nechať zapísať. V obchodnom registri to budú od vás, ako od podnikateľa požadovať. Potom je to samozrejme jeho výhodná cena. Vo viacerých prípadoch fungujú takéto služby na základe prenájmu, ktoré sú ale v porovnaní s tým klasickým, za fyzické priestory, oveľa lacnejšie, čo je samozrejme výhodné pre začínajúcich podnikateľov.

Ďalšou výhodou je aj to, že nemusíte mať strach, že vám chýba niečo, čo by v klasickej kancelárii malo byť. Notebook a kvalitné náplne do tlačiarne, ktorú určite využijete, máte doma a virtuálna kancelária sa stará o všetko ostatné.

Vybavovanie doručenej korešpondencie, poskytnutie reprezentatívnych priestorov, komunikácia s úradmi, kde sa od vás vyžaduje elektronická schránka. To všetko, nemusíte vďaka virtuálnemu sídlu mať. Zariadi to za vás a vy sa môžete venovať pre vás dôležitejším veciam.

Prečítané: 4785x
Späť hore