Skip to main content

Ako si zariadiť kúpeľňu prakticky a vkusne?

| Manworld.sk | Bývanie

Zariaďovanie kúpeľne vôbec nemusí byť také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Prakticky treba rozmiestniť zariaďovacie predmety, ale aj kúpeľňový nábytok.

Návrh kúpeľne

Pri rekonštrukcii a zariaďovaní úplne novej kúpeľne je potrebné spraviť si návrh. Zohľadniť treba hlavne dispozíciu kúpeľne. S tým súvisí aj najčastejšia dilema - vaňa alebo sprchovací kút? Niekedy vám priestor jednoducho neumožňuje zariadiť si kúpeľňu tak, ako ste si vysnívali.

S návrhom vám môže výrazne pomôcť aj interiérový dizajnér alebo kúpeľňové štúdio, ktoré tieto služby poskytuje. V rámci návrhu je dobré si premyslieť aj to, či chcete v kúpeľni dlaždice, liate podlahy alebo iný povrch. Obrovským pomocníkom je vizualizácia, ktorá vám ukáže, ako bude už hotová kúpeľňa vyzerať. Vďaka tomu si môžete všetko dobre premyslieť a prípadne niečo zmeniť ešte pred samotnou realizáciou.

Kúpeľňový nábytok

V kúpeľni nepotrebujete veľa nábytku. Spravidla postačuje skrinka pod umývadlom a komoda alebo závesná skrinka. Ak máte malú kúpeľňu, vyberte si úzku a vysokú skrinku, ktorá vám poskytne dostatok úložného miesta a nezaberie veľa priestoru. Pri upratovaní určite oceníte závesný kúpeľňový nábytok, ktorý zároveň pôsobí vzdušne a miestnosť vizuálne zväčšuje. Obzvlášť to platí pre nábytok svetlých farieb. Kúpeľňový nábytok dobre odoláva vlhkosti, takže sa nemusíte báť jeho poškodenia vodou či vodnou parou.

Zariaďovacie predmety

Jedno je isté - neoplatí sa na nich šetriť. Nekvalitná keramika nemusí vydržať dlho a navyše môže kaziť estetický dojem z inak krásnej kúpeľne. Moderným a vkusným riešením sú samostatne stojace vane, walk - in sprcha bez vaničky ale aj závesné WC. Staviť môžete na jednoduchosť a čisté línie, alebo skúsiť napríklad dizajnové batérie či umývadlo na dosku. Tieto umývadlá sú umiestnené na doske a vnášajú do kúpeľne originálny dizajn aj materiál.

Prečítané: 1135x
Späť hore