Skip to main content

Správna hydroizolácia môže vyriešiť všetky problémy v dome

| Manworld.sk | Bývanie

Ľudia potrebujú pre svoje pohodlie a komfort veľmi veľa vecí, no jednou z nich je samozrejme bývanie. To však bude dokonalé jedine vtedy, ak sa všetky funkčné časti interiéru dokážu na 100 % prispôsobiť podmienkam a požiadavkám vášho, často špecifického spôsobu života.

Dokonalé závesy, perfektná tapeta, moderný nábytok, plastové okná, ktoré dnu neprepustia ani ten najmenší chlad. Jednou z dôležitých vecí je však aj hydroizolácia.

Zbavte sa vody, ktorá ničí steny

Voda je mimoriadne dôležitý zdroj života na Zemi, ale na niektorých miestach a v určitých situáciách sa ju ľudia snažia z pádnych dôvodov vo svojom okolí eliminovať. Tvorba plesní a vlhkosti je asi najčastejším z nich. V prípade interiérov to platí dvojnásobne, kde sú najviac ohrozené samozrejme kúpeľne. Vyriešiť to môže jedine dobrá hydroizolácia.

V akých prípadoch vám pomôže?

Tým, že chránime steny pred vodou, chránime celú budovu. Koniec koncov, steny sú vystavené konštantnému pôsobeniu vonkajšieho prostredia, ale predovšetkým účinkom vody. Bez správnej nepriepustnosti stien a štruktúry, trpia zvlhčením a v dôsledku toho sa poškodzujú.

Aby sa zabránilo vniknutiu vody do budovy, je nutné urobiť steny a okolie interiéru vodotesné – teda vykonať hydroizoláciu kúpeľne alebo ktorejkoľvek inej miestnosti, ktorá si takéto úpravy vyžaduje.

Ako a kde najlepšie začať s hydroizoláciou?

Na vykonávanie hydroizolácie stien je potrebné starostlivo pripraviť celý povrch. Izolačný materiál je vhodný  vtedy, ak je stena hladká. Väčšie nerovnosti, špina  prach to môžu celé len zbytočne skomplikovať. Technológia montáže by mala byť prísne dodržiavaná vo všetkých fázach. A ak je taká izolácia stien vykonávaná vonku, možno v okolí inštalácie modernej parapety, musí byť tiež chránená pred rôznymi poškodeniami.

Izolácia stien proti vode sa robí niekoľkými spôsobmi, no pre laika alebo domáceho majstra to môže byť dosť veľký problém, kedy nesprávne urobená hydroizolácia nemá žiadny zmysel. Osloviť profesionálov v tejto oblasti sa preto viac než oplatí!

Prečítané: 4371x
Späť hore