Skip to main content

Dovolenka na Slovensku pre rodiny aj jednotlivcov: 5 zaujímavých tipov

| Manworld.sk | Cestovanie
autor: Adam Gavlák, zdroj: https://unsplash.com/photos/pFSt-73LKEQ

Chceli by ste si užiť pravú dovolenku, prípadne kratší výlet na Slovensku, no dochádza vám inšpirácia? Naša krajina má množstvo zaujímavých prírodných zákutí, historických pamiatok a zaujímavých atrakcií, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Máme pre vás 5 zaujímavých tipov vhodných pre rodiny s deťmi aj jednotlivcov či páry.

Čarovná Demänovská dolina

autor: Laurynas Mereckas, zdroj: https://unsplash.com/photos/dajCLB5UN4A

Ak chcete staviť na istotu, zvoľte Demänovú, ktorá láka všetky vekové kategórie. Predstavuje kombináciu zábavy, objavovania nových miest a dychvyrážajúcich výhľadov. Na svoje si príde úplne každý. Stačí si len správne rozplánovať jednotlivé dni.

Pre milovníkov turistiky je tu Vrbické pleso, ktorého hĺbka dosahuje až 8 metrov. Okolo neho sa nachádza príjemný turistický chodník. Ak by ste si chceli dať viac do tela, vybehnite na Chopok alebo Poľanu. Krásne výhľady získate aj vďaka rozhľadni na Ostredku. Vynechať by ste nemali ani Demänovskú ľadovú jaskyňu a jaskyňu Slobody.

Deti si zamilujú Tarzaniu, ktorá je vhodná aj pre dospelých. Nájdete tu tri trasy. Jedna je vhodná skôr pre začiatočníkov. Druhá je dlhšia a náročnejšia. Budete na ňu potrebovať viac odvahy a skúseností. Posledná je určená pre tých najmenších členov rodiny.

Ďalšou možnosťou sú wellness pobyty, lyžiarske strediská a bobová dráha v Žiarcoch. Prípadne navštívte artikulárny kostol Svätý kríž alebo Stanišovskú jaskyňu. Je to na vás. To, na čo by ste však rozhodne nemali zabúdať, je ubytovanie Demänovská dolina. Na výber máte chaty, apartmány aj klasické hotely. Zvoľte podľa potrieb alebo preferencií.

Podbanské plné zážitkov

Podbanské sa takisto pýši množstvom zaujímavých atrakcií a miest, ktoré lákajú všetky vekové skupiny. V zime si užijete Ski Podbanské alebo Ski stredisko Štrbské pleso. Počas celého roka si môžete užiť túru v Tichej dole, na Pyšnom sedle alebo na Temniaku. K ďalším vrchom sa radia Kasprov Vrch, Vrch Hladký a Klin.

Rodiny s deťmi si vychutnajú príjemne strávený čas v Múzeu liptovskej dediny, pri Jamnickom plese alebo na farme Východná. Ani v tomto prípade nezabúdajte na ubytovanie Podbanské. Naberte sily na ďalší deň v príjemnom a peknom zariadení.

Zábavné Bojnice

autor:  Martin Katler, zdroj: https://unsplash.com/photos/mRpeYjnLSqQ

Bojnice sú známe hlavne Bojnickým zámkom, v ktorom sa každoročne koná hneď niekoľko podujatí. Na začiatku roka je to Valentínsky víkend. Na Veľkú noc si môžete užívať veľkonočné prechádzky zámkom. V tomto čase je interiér veľmi pekne jarne vyzdobený. Následne sa môžete tešiť na rozprávkový zámok v júni, Halloween na prelome októbra a novembra, a, samozrejme, Vianoce.

Okrem zámku navštívte aj ZOO Bojnice a vyhliadku, ktorá vám poskytne nádherný pohľad na okolie. Cestu dole si môžete urýchliť toboganom.

Obľúbený Prešov

Jedno z najobľúbenejších miest na východe vás bude zabávať hneď niekoľko dní. Ako prvé prejdite staršie časti, napríklad Múzeum židovskej kultúry, Krajské múzeum, Konkatedrálu sv. Mikuláša a Múzeum rusínskej kultúry. Neskôr sa prejdite aj k Hvezdárni a planetáriu. Dobrou voľbou je takisto Múzeum vín, Šarišská galéria, Caraffova väznica a úniková hra PanIQ.

Každý výlet na východe si dobre užijete, keď potrvá viac, ako len jeden deň. Vybavte si výhodné ubytovanie Prešov a zostaňte v meste aspoň na predĺžený víkend.

Zaujímavá Spišská Nová Ves

Nuda nie je ani v Spišskej Novej Vsi. Populárna ZOO sa bude páčiť hlavne najmenším členom rodiny. Dospelých zas zaujme Galéria umelcov Spiša, Reduta v Spišskej Novej Vsi, Evanjelický kostol v Spišskej Novej Vsi a Múzeum Spiša.

Ak by vám to nevadilo, v blízkom okolí sa nachádza Kaštieľ a letohrádok Dardanely, Tomašovský výhľad, Markušovské steny, Kaplnka Sans Souci a Ľadopád Šikľavá skala.

Prečítané: 2255x
Späť hore