Skip to main content

Spoznajte jarnú tvár Tatier

| manworld.sk | Cestovanie

Poznáte Tatry v zime aj v lete, ale na jar ste si tam ešte nestihli užiť. Dokola sa pýtate sám seba: „Aká je jar v Tatrách?“ Je nádherná.

Naozaj. Sneh na zjazdovke, rozkvitajúca príroda a teploty, ktoré horské slnko vyhnalo na krásnych 15°C. Môžete sa ešte stále lyžovať, len tentokrát by sme na vašom mieste vymenili oteplováky a zimnú bundu za niečo menej teplé – napríklad športové nohavice a mikinu. Takúto lyžovačku si budete pamätať dlhé roky. A nielen lyžovačku, prechádzky prírodou, hory zaliate slnkom, jarnú všadeprítomnú pohodu. Tak prečo nedať Tatrám šancu aj na jar?

Presne tak, neexistuje žiadny dôvod, prečo to nevyskúšať. Hneď teraz si vyberte miesto na ubytovanie vo Vysokých Tatrách, oznámte rodine, nech sú v piatok pobalení, že idete na víkend do Tatier. Najlepšie spomienky sú na tie akcie, ktoré vznikli spontánne, bez zbytočného rozmýšľania a s pozitívnym začiatočným impulzom. Obávate sa, že tento výlet vám urobí dieru do rodinného rozpočtu? Už je po sezóne, ceny ubytovania sú krajšie ako tatranská príroda a výber ubytovania je skutočne široký. Žiadna diera nebude.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorú časť Tatier potešíte svojou návštevou, rozhodne vás očarí Tatranská Lomnica. V Tatranskej Lomnici si vyberie ubytovanie každý, či už tí najnáročnejší, pre ktorých je pripravený Grandhotel Praha, ktorý je ešte pôsobivejší ako Grandhotel Budapest v rovnomennom filme Wesa Andersona, či útulné rodinné hotely alebo príjemné hotely pre menej náročných. Vyberie si každý.

Dokonca aj vaše deti si vyberú z pestrej ponuky atrakcií, ktoré chcú potešiť tých najmenších. Ale pre istotu nezabudnite zbaliť deťom didaktické hračky, nikdy neviete, akú budú mať náladu, a či si vyberú hotelovú zábavu alebo sa budú chcieť hrať so svojou obľúbenou hračkou. Lepšie je byť pripravený na všetko tak, ako to učili pionierov a iskričky. „Buď pripravený, vždy pripravený.“

 

PR článok

Prečítané: 9655x
Späť hore