Skip to main content

Špička svetového bohatstva, 16,5 milióna ľudí vlastní majetok za 63,5 bilióna dolárov!

| Manworld.sk | Biznis

Čím ďalej, tým viac - milionárov. Podľa reportérky zo spoločnosti Telegraph, je v súčasnosti na svete viac milionárov ako kedykoľvek predtým. Ich počet vzrástol o 7,5%, čo predstavuje počet 16,5 milióna ľudí s čistou hodnotou aktív viac ako jeden milión dolárov. Títo ľudia ovládajú ovládajú majetok v hodnote presahujúcej 63 biliónov dolárov.

Nezvyšuje sa len počet bohatých ľudí, navyšuje sa aj hodnota majetku, tá vzrástla v roku 2016 o 8,2%, čo je dva krát viac ako rok predtým. Ak by tento trend pokračoval, v roku 2025 budú tieto osoby disponovať s majetkom presahujúcim 100 biliónov dolárov.

Správa o svetovom bohatstve hovorí, že najväčšie skoky prišli z troch regiónov, Severnej Ameriky, Európy a Ázie, pričom každý trh rástol v minulom roku v priemere o 7,5%. Rusko a Brazília zaznamenali dvojciferný nárast v počte bohatých ľudí, ako aj nárast v hodnote majetku. Podľa Bloombergu je najväčší nárast milionárov v Indonézii, Holandsku, Nórsku, Thajsku, Švédsku, či Taiwane. Celkovo sú Spojené Štáty krajinou, s najväčším počtom milionárov na svete, po ktorých nasledujú milionári v Japonsku, Nemecku a Číne.

Na čom zbohatli? Akcie na akciových trhoch boli najväčším ťahúňom zvyšujúceho sa bohatstva a počtu milionárov. Mnoho ľudí, ktorý správne investovali, zvýšili hodnotu svojich aktív za posledný rok aj o viac ako 30%.

Paradoxne, nerovnosť v bohatstve nepredstavuje už len rozdiel medzi 1% a zvyšných 99%. Aj vo svete bohatých ľudí je značný rozdiel v počte bohatých a bohatších. Bohatších ľudí, s majetkom presahujúcich 30 miliónov dolárov je z pomedzi 16,5 milióna milionárov len 157 200, no napriek tomu ich je takmer dva krát viac ako v predchádzajúcom roku.

Prečítané: 5523x
Späť hore