Skip to main content

Viete sa vysporiadať s nesplatenými pohľadávkami?

| manworld.sk | Biznis

Pri zapisovaní sídla spoločnosti od ORSR ste plný očakávaní, túžob a hlavne veríte, že si idete splniť svoj sen.

Niekedy sa vám podarí splniť si všetko, inokedy nie a občas len tak trochu. Čo robiť pre to, aby ste zvýšili svoju šancu na úspech? Ako sa vyhnúť pohodeným polenám pod vaše podnikateľské nohy? Na to všetko musíte prísť časom sami, neexistujú žiadne univerzálne rady. Keď však najväčším polenom, ktoré vám pohodili vaši odberatelia pod nohy, sú nesplatené pohľadávky, existuje dobrý spôsob, ako si s tým poradiť. Aký?

Obráťte sa na odborníkov
Nespoliehajte sa na to, že bude stačiť neustále telefonovanie a upozorňovanie na nesplatenú faktúru. Neverte planým sľubom, ktoré smerujú do zabudnutia. Využite profesionálne vymáhanie pohľadávok, nebojte zveriť svoje nesplatené pohľadávky do rúk ľudí, ktorí sa v tejto oblasti cítia ako ryba vo vode. Viete, čo je najdôležitejšie? Nečakajte, pretože najúspešnejšie vymáhanie pohľadávok je to, ktoré sa začne do mesiaca od vypršania doby splatnosti faktúry. Viete, akú máte vtedy šancu, že uvidíte svoje peniaze? Až 90 %!

Chcete sa zbaviť pohľadávky?
Každý proces vymáhania pohľadávok je rozdielny, nikdy neviete dopredu výsledok. Keď chcete získať aspoň časť peňazí bez toho, aby ste museli vymáhať pohľadávky či sa obrátiť na súd, využite predaj pohľadávky. Existuje mnoho spoločností, ktoré odkupujú pohľadávky. Samozrejme, cena nie je rovnaká ako tá na faktúre.

Ako sa určuje cena pri predaji pohľadávok?
Do úvahy sa berie veľa faktorov - majetkové pomery, právne pomery, vek pohľadávky. Väčšinou získate od 10 – 35 % z pôvodnej ceny pohľadávky. Tu dokonale platí príslovie: „Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche,“ pretože pri súdnom spore nemáte žiadnu istotu, že spor vyhráte. Navyše nekonečné vlečúci sa proces je neuveriteľná záťaž na psychiku. Keď to nechcete podstúpiť, je lepšie svoje pohľadávky predať.

 

- PR článok

Prečítané: 10427x
Späť hore