Skip to main content

Dizajnová stierka Den Braven: Budúcnosť modernej architektúry a pohodlného domova

| Manworld.sk | Bývanie
dizajnová stierka

V prípade betónu si veľmi často viacerí z nás predstavujú pevný materiál a z neho zhotovené  robustné stavby či rôzne inžinierske diela. Avšak, v posledných rokoch zažíva betón v oblasti interiérového dizajnu renesanciu, ktorá robí bývanie nielen funkčným, ale aj esteticky príťažlivým. A jedným z najzaujímavejších produktov na trhu v tejto oblasti je nepochybne aj DESIGNOVÁ STIERKA betón Exclusive od spoločnosti DEN BRAVEN, o ktorej výhodách a využití v praxi vám teraz niečo povieme.

Betónová dizajnová stierka od slovenskej spoločnosti Den Braven s materskou firmou a výrobným závodom v Českej republike je unikátnym produktom a novinkou na trhu s výnimočnými vlastnosťami.

Stierka DEBBEX BETON EXCLUSIVE sa neobmedzuje iba na vonkajšie stavby, pretože jej robustnú krásu a jedinečný štýl môžete využívať a vniesť priamo do vášho domova alebo kancelárie a vytvoriť si tak priestor, ktorý je nielen funkčný, ale aj esteticky príťažlivý.

Unikátna kombinácia klasiky a inovácie ukrytá v revolučnej zmesi

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Moderná architektúra a interiérový dizajn sa snažia uspokojiť požiadavky trhu a zákazníkov tým, že využívajú spôsoby, ako vytvoriť priestory, ktoré sú nielen funkčné, ale aj esteticky príťažlivé. Dizajnová stierka betón je v tomto smere naozaj ideálne riešenie.

Je to niečo podobné, ako

keď si industriálny štýl oblečie luxusné gala šaty

DEBBEX BETON EXCLUSIVE predstavuje revolučnú zmes na báze cementu obohatenú o zušľachťujúce polyméry, ktorá mimoriadne presne napodobňuje vzhľad skutočného betónu. Stierka je navrhnutá tak, aby poskytovala tenkovrstvé a rafinované povrchové úpravy, ktoré sa hodia pre monolitické alebo štruktúrované aplikácie v interiéri.

Unikátna kombinácia klasiky a inovácie ukrytá v zmesi dizajnovej stierky DEN Braven Exclusive je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú moderné a nadčasové riešenie pre svoje interiéry, pričom o vhodnosti tejto voľby vás presvedčia aj ďalšie špeciálne vlastnosti:

▪ Estetika a Elegancia

Vzhľad betónu je často považovaný za hrubý a nezaujímavý, avšak s tým pravým spracovaním a aplikáciou môže byť naopak mimoriadne elegantný. Dizajnová stierka betón ponúka matný povrch s autentickou štruktúrou, ktorá dodáva priestoru priemyselný nádych kombinovaný s modernou eleganciou.

▪ Flexibilita

Jeden z hlavných dôvodov popularity dizajnovej stierky je aj jej schopnosť prispôsobiť sa takmer akémukoľvek tvaru alebo povrchu. Môže byť aplikovaná na steny, krb a dokonca aj nábytok.

Konkrétny povrch je ale potrebné dôkladne zbaviť všetkých nečistôt a ešte pred aplikáciou samotnej stierky inštalovať na miesto špeciálne zakrývacie fólie, ktoré môžu okrem ochrany ostatných častí interiéru pred prachom, farbou alebo vlhkom - slúžiť aj na zakrývanie stavebných strojov, materiálov na stavbe alebo tovaru v sklade.

▪ Odolnosť a dlhovekosť

Ďalšou výhodou tejto unikátnej stierky je, že je mimoriadne odolná voči mechanickému opotrebovaniu, teplu, vode a iným faktorom, ktoré by mohli iné tradičné a viac klasické stierky alebo omietky poškodiť, o čom svedčí aj možnosť využitia stierky ako alternatívy k obkladu v kúpeľni. V obývacích izbách sa dá zase použiť na steny ako hlavný estetický prvok či akcent.

Štýlová inšpirácia z praxe

Asi najlepším príkladom využitia výhod dizajnovej stierky od spoločnosti Den Braven je ukážka z praxe, ktorá vás prekvapí.

V rámci rekonštrukcie kúpeľne v byte sa náš zákazník rozhodol klasický obklad alternovať nádhernou DEBBEX  BETON EXCLUSIVE stierkou. A musíme uznať, že napriek nie celkom jednoduchému procesu premeny tohto malého priestoru na štýlovú kúpeľňu, hovorí výsledok sám za seba.

Ako sme už spomínali, plochu, na ktorú sa stierka nanáša je nutné dôkladne vyčistiť. Následne je vhodné naniesť penetráciu, ktorá neobsahuje ťažké kovy, vyznačuje sa výborným zmáčaním a dokonalým kotvením na nasiakavých podkladoch, pričom vytvára elastický, priehľadný, pevný, vodou nerozpustný film – teda adhézny mostík medzi následnými vrstvami.

Po penetrácii sa nanáša na povrch stierka v prvej vrstve, po 24 hodinách v druhej, na ktorej si už môžete vytvoriť konkrétny vzor. Výtvor sa nakoniec po dodržaní všetkých postupov a návodov, ktoré máte na stránke denbraven.sk k dispozícii aj online, zafixuje epoxidom, ktorý dodá stierke nielen silu, ale ešte krajší nádych.

Pri vhodne zvolenej farebnej kombinácii si tak môžete pomocou tohto riešenia skrášliť naozaj akýkoľvek priestor, pretože zmes je mimoriadne odolná a vo výsledku nielen funkčná, ale aj mimoriadne luxusná.

S príchodom produktov ako je dizajnová stierka betón od spoločnosti Den Braven - je teda jasné, že betón už nie je iba klasickou surovinou pre veľké stavby, ale flexibilný, krásny a odolný materiál, ktorý môže premeniť akýkoľvek interiér na nepoznanie.

V dnešnej dobe, kedy hľadáme spojenie medzi funkčnosťou a estetikou, je teda dizajnová stierka betón Den Braven jednoznačne produktom, ktorý stojí za zváženie.

Zdroj obrázkov:

  1. www.denbraven.sk
  2. Ground Picture/Shutterstock.com
  3. Renovácia kúpeľne od zákazníka spoločnosti
Prečítané: 1184x
Späť hore