Skip to main content

Náradie, s ktorým bude rekonštrukcia domu alebo bytu hračkou

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: O.PASH/shutterstock.com

Ak chcete doma vypáčiť dlaždice zo stien alebo vykonať iné búracie práce, budete potrebovať vhodný nástroj. V závislosti od toho, aké rozsiahle sú vaše projekty a ako často chcete zariadenie používať, má zmysel uvažovať o kúpe búracieho kladiva.

Tieto zariadenia pracujú s rôznymi silami a majú rôzne výhody, ktoré si podrobnejšie rozoberieme aj v našom článku.

Elektrické búracie kladivo

Je pre mnohých známe aj pod názvom zbíjačka a používa sa najmä pri stavbe ciest a v stavebníctve. Moderné búracie kladivo je však aj veľmi dobrou voľbou pre remeselníkov, keď tradičné ručné náradie (kladivo  alebo sekera) a iné motoricky poháňané zariadenia už nestačia. Nahrádza svalovú silu a kladivo.

Ako toto náradie funguje?

Náradie funguje ako obyčajné kladivo, zaráža hrot alebo dláto do tvrdého materiálu – len je poháňané vysokovýkonným motorom. Jeho príklepový mechanizmus potom zatĺka do spracovávaného materiálu takzvaný nástavec na náradie.

Vďaka vymeniteľným nadstavcom kvalitného Ryobi náradia možno s búracím kladivom spracovávať rôzne materiály ako betón alebo dlaždice. U väčšiny modelov je navyše možné nastaviť počet úderov a energiu jedného úderu.

Čo treba zvážiť pri kúpe búracieho kladiva?

Ak si chcete kúpiť takéto búracie kladivo, ktoré pri stavbe nádherného drevodomu určite využijete, mali by ste si vopred odpovedať na nasledujúcu otázku: Akú prácu by som s ním chcel robiť? Nasledujúci kontrolný zoznam vám môže pomôcť pri nákupe:

  • Zdroj energie. Odpoveď na to závisí od typu práce, ktorú chcete, aby búracie kladivo vykonávalo.
  • Hmotnosť. Búracie kladivo môže vážiť menej ako desať, ale aj viac ako 30 kilogramov. Ak plánujete pracovať na strope alebo stenách, mali by ste byť schopní primerane zdvihnúť zariadenie a držať ho po dlhú dobu.
  • Výkon. Čím vyšší je výkon, tým väčší výkon má zariadenie.
  • Nárazová sila. Čím vyšší je náraz, tým môže byť materiál tvrdší.
  • Rýchlosť. Čím vyššia je rýchlosť, teda sila úderu za minútu, tým presnejšie dokáže búracie kladivo spracovať materiál.
  • Objem. To, ako hlasno funguje búracie kladivo, závisí na jednej strane od modelu a na druhej strane od spracovávaného materiálu.
  • Príslušenstvo. Najdôležitejšou súčasťou náradia je nástavec alebo dláto. Výber dláta závisí od druhu práce, ktorú s ním chcete vykonávať.

Ak preto chcete toto moderné a šikovné náradie naplno využiť, myslite pri výbere na tieto vlastnosti a určite nájdete to správne

Prečítané: 1100x
Späť hore