Skip to main content

Plánujete cestu do Thajska? Tieto miesta by ste mali navštíviť.

| manword.sk | Cestovanie

Thajsko je krajina v juhovýchodnej Ázii, asi najviac známa pre svoje tropické pláže, kráľovské paláce, staroveké ruiny a nádhernými chrámami. Hlavným lákadlom Thajska sú jeho početné ostrovy, ktoré vyhľadávajú cestovatelia z celého sveta.

Chutná kuchyňa, budhizmus a kultúrne dedičstvo vám prinesú zážitok z krajiny, ktorý sa vám navždy vryje do pamäte. Bez ohľadu na ročné obdobie, v ktorom plánujete Thajsko navštíviť, privíta vás úžasné počasie vďaka, ktorému si vychutnáte jej krásu a čaro.

Ak už plánujete dovolenku s rodinou alebo priateľmi, pozrite si zoznam miest, ktoré by ste v Thajsku mali vidieť.

Grand Palace & Wat Prakeaw

Jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií Thajska, ako veľká stará dáma, ktorú opustíte omráčený nádhernou architektúrou. Palác poukazuje na úžasnú kreativitu a umenie thajských remeselníkov. Vo vnútri paláca leží Wat Prakeaw, budhistický chrám s historickými črtami. Pridajte si toto miesto do zoznamu miest, ktoré chcete v Thajsku navštíviť, inak by vaša cesta nebola úplná.

Phang Nga Bay

Nachádza sa medzi ostrovom Phuket a pevninou majajského poloostrova, ide o 400m dlhú zátoku, ktorá má svoje miesto medzi svetovými prírodnými pamiatkami. Národný park sa skladá zo 42 ostrovov s plytkými vodami. Tu sa môžete tešiť na veľkolepé scenérie, preto si nezabudnite fotoaparát.

Ostrovy Similan

Skupina ostrovov v Andamanskom mori, populárna najmä pre výskyt tropických rýb, korálových útesov a vynikajúcou viditeľnosťou pod hladinou. Výlety loďou sú veľkým lákadlom, mnohí ľudia označujú toto miesto za najlepšie na svete pre potápanie.

Plávajúce trhy

Ďalšie miesto, ktoré turisti v Thajsku radi navštevujú, trhy prevádzkujú miestny obyvatelia, predávajú zeleninu, ovocie či čerstvé šťavy. Pohľad na trhovisko je ohromujúci, všetok obchod sa deje priamo z lodí predajcov. Ak radi zjednávate a chcete skúsiť atmosféru trhu na vlastnej koži, navštívte toto miesto ako nakupujúci. Ak chcete trhovisko navštíviť pohodlnejšie, odporúčame výletnú loď so sprievodcom na trh Damnoen Saduak. Vychutnáte si pohľad na trh a zároveň budete mať aj možnosť nákupov.

Ostrovy Phi Phi

Sú jedny z najkrajších ostrovov v juhovýchodnej ázii, tyrkysová voda a pláže ako z pohľadnice sú pôžitkom pre oči. Ostrovy žijú najmä z turistického ruchu, preto tu nájdete dostatok reštaurácií a barov priamo na pláži. Ak chcete zažiť nezabudnuteľný zážitok, môžete nasadnúť na loď, ktorá vás podvečer zavezie na ostrovy. Ponúkne sa vám nádherný západ slnka a večer si užijete poriadnu zábavu na ostrove s rušným nočným životom.

Prečítané: 9084x
Späť hore