Najčastejšie problémy s turbom vášho auta

| Manworld.sk | Hračky pre bohatých

Starostlivosť o vaše auto sa neodporúča podceňovať a v tomto zimnom období to platí dvojnásobne. Nie sú to len pneumatiky, ktoré trpia vplyvom nižšieho záujmu zo strany šoférov. Môže to byť ktorákoľvek iná súčiastka, pričom jej vlastnosti a funkcie môžete zhoršovať aj neuvedomelým správaním sa počas jazdy.

Okrem iného by ste sa ale mali zamerať aj na turbo vo vašom aute a poprípade zvážiť lacný repas turbodúchadiel.  Aj od ich stavu sa odvíja kvalita jazdy a výkon auta. Pozrieme sa preto na najčastejšie problémy, ktoré by ste v prípade tohto zariadenia nemali zanedbávať.

Nedostatok mazacieho oleja

Keďže turbo sa otáča pri veľmi vysokých rýchlostiach, niekedy až do 100 000 ot/ min, potreba oleja má mimoriadny význam. Je nutný aj pri správnom prietoku a tlaku.

Pri zvyšovaní rýchlosti turbodúchadla a zaťaženia motora sa zvyšuje potreba oleja ako maziva, tak aj chladiacej kvapaliny. Ak dôjde na krátky čas k omeškaniu jeho prísunu, môže nastať jeho porucha. Aby dosahovalo turbodúchadlo kvality závitovkových prevodoviek a malo rovnako vysokú životnosť, malo by sa z času na čas prečistiť.

Cudzie telesá preč

Akýkoľvek materiál, ktorý vstupuje do týchto systémov, turbodúchadlo nepochybne poškodí a môže si to odniesť aj motor. Pretože turbodúchadlo je precíznym nástrojom, jeho zraniteľnosť sa okamžite prejaví na jazde. Ako sa robí repas turba na Audi, vedieť do detailu nepotrebujete, s tým by vám mal poradiť váš automechanik, prípadne sa obráťte na spoločnosti, ktoré robia lacný repas turba. Prečistiť sa ho ale naozaj oplatí a toto je jedna z možností.

Turbodúchadlo je pravdepodobne najdôležitejšou súčasťou motora a práve nedostatok vedomostí vlastníka spôsobuje veľké problémy. Turbo dokáže výkon motora zvýšiť až o 30 %, tak sa o jeho dobrý stav radšej zaujímajte. Ocení to nie len vaša peňaženka.

Prečítané: 5798x
Späť hore
Vyberáme

Kondómy pre klimatické zmeny

LONDÝN - V boji proti globálnemu otepľovaniu by pomohlo, keby svet spomalil rast populá...

Najlepšie noci sú tie, ktoré si nenaplánujete

Tie najlepšie zážitky si môžete užiť len vtedy, keď na chvíľu prestanete plánovať, začn...

Chystáte sa na dovolenku autom? Ktoré časti sa oplatí prekontrolovať

Toto leto je pre mnohých z nás pomyslenie na dovolenku o niečo príjemnejšie. Stále v ná...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk