Skip to main content

Čo o Vás prezrádza Vaša chôdza?

| manworld.sk | Štýl

Či už sa ponáhľate, vykračujete si alebo sa pri chôdze vznášate, pohyb z miesta na miesto je presným odrazom toho, kto v skutočnosti ste. Pozrite sa na nasledujúcich päť spôsobov chôdze a zistite, čo prezrádzajú o Vašej osobnosti a o spôsobe, akým pracujete.

Vznášate sa

Momentálne sa nenachádzate v žiadnom konkrétnom zhone. Ponáhľanie sa znamená vzdať sa šance premýšľať a preto si cestu vyberiete skôr dlhšiu, aby ste sa mohli poprechádzať. Či už si všímate detaily okolo Vás alebo rozmýšľate nad nejakými dobrými nápadmi, väčší záujem máte o samotnú cestu ako o Váš cieľ. Pre život to môže znamenať, že ste kreatívny, ale čo sa týka práce poukazuje to skôr na to, že máte nedostatočné motívy alebo meškajúce termíny

Ponáhľate sa

Viete, že ste rýchly pretože ľudia Vám stále stoja v ceste. Máte misiu a Vašou úlohou je dostať sa do cieľa v čo najkratšom čase. Čo to môže znamenať v bežnom živote? Väčšinou to, že cez ciele prebiehate prvý, avšak nevšímate si ostatné veci počas Vašej cesty. Radi o sebe rozmýšľate ako o priamom, vecnom a usilovnom človeku, ale v profesionálnych kontaktoch Vás tiež môžu vnímať ako suchého, tvrdého a občas aj krutého.

Vybavujete všetko naraz

Zastavovanie a cestovanie z miesta na miesto je pre Vás bežné – zabijete tak dve muchy jednou ranou. Pohybujete sa a robíte veci kdekoľvek ste. Samozrejme, veď to šetrí čas a námahu. Znamená to však, že radi myslíte na seba a považujete sa za toho, čo vie vyriešiť všetky úlohy. Avšak kolegovia Vás môžu vnímať ako egocentrického človeka, ktorý nedokáže oddeliť osobnú ríšu od tej pracovnej.

Vykračujete si (predvádzaním)

Svoj život vidíte ako jedno veľké javisko a pohyb z bodu A do bodu B vidíte ako možnosť pre rozšírenie Vášho publika. Koniec koncov, nikdy neviete, na koho po ceste narazíte. Ticho si vykračujete po chodníku, po ulici či po miestnosti len aby si Vás niekto všimol. Viete, že keď sa na nejakom mieste „náhodou“ ocitnete stretnete nových ľudí a budete nadväzovať kontakty. Ale majte na pamäti, že pre Vašich potenciálnych klientov môžete vyzerať nedôveryhodne a neúprimne, pokiaľ budete stále svoju pozornosť zameriavať na ostatné veci.

Neopatrná chôdza

Nemáte jednoducho pocit, že je potrebné sa stále niekde zastavovať alebo vždy ísť po rovnakej ceste. Trochu riskovania neuškodí a preto si vyberáte iný smer, než ten bežný, ktorým sa vyberáte. Nikto však nechce premiestňovaním sa stráviť celý deň. Zvážte to pretože Vaši partneri o Vás niekedy môžu rozmýšľať ako o hazardérovi – nie len v bežnom živote, ale aj vo Vašom zamestnaní.

Prečítané: 9456x
Späť hore