Skip to main content

5 vecí, ktoré by ste mali na svojom aute pred výletom skontrolovať

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Na ceste môžete byť v bezpečí len vtedy, ak budete svoje vozidlo udržiavať v dobrom stave. Pravidelné kontroly najdôležitejších kvapalín a opotrebovaných dielov sú predsa pre dlhú životnosť vozidla nevyhnutné. Pravidelnými kontrolami môžete aj ušetriť.

Ak ste si kúpili novú termovíziu Pard a chceli by ste ju otestovať v prírode, dajte do poriadku svoje auto a môžete vyraziť za nevšednými zážitkami.

Poďme sa spoločne pozrieť na päť najdôležitejších kontrol, ktoré budú zárukou dlhodobého využívania auta nielen na výletoch.

Potrebujete kvalitný systém stieračov čelného skla

Pre bezpečnosť na ceste je nevyhnutný jasný výhľad cez čelné sklo. Nielen v mokrom a zasneženom období je preto dôležité skontrolovať funkčnosť stieracieho systému. Ak sa na oknách vytvoria šmuhy, stieracie lišty treba vymeniť. Nemusíte sa ničoho obávať, nové náhradné diely Škoda určite nebudú predstavovať pre váš rozpočet žiadnu hrozbu.

Plne funkčné svetlomety

Aj svetlá automobilu zaručujú na vozovku lepší výhľad. Pred každou jazdou by ste preto mali skontrolovať svetlomety, smerovky a zadné svetlá. Ich správne fungovanie zaručuje vašu bezpečnosť tým, že vás uvidia ostatní motoristi a navyše sa vyhnete vysokým pokutám!

Všetky potrebné náhradné diely si môžete vybrať aj online.

Kvalitná a výkonná batéria je základ

Aj keď to niektorí výrobcovia sľubujú, len máloktorá autobatéria je 100 % bezúdržbová. Je pravda, že v dnešnej dobe už takmer žiadnu batériu netreba dolievať destilovanou vodou. Mali by ste však pravidelne kontrolovať dva póly batérie. Ak sa na nich nájde hrdza alebo iné usadeniny, treba ich vyčistiť a ošetriť. Aplikácia maziva na póly zabraňuje rýchlemu vytváraniu nových usadenín.

Prekontrolujte brzdy

Brzdy sú nevyhnutné pre vašu bezpečnosť a bezpečnosť ostatných vodičov. Ak sa vám zdá, že sa vám predĺžila brzdná dráha a pri daždi je situácia ešte horšia, dajte si ihneď skontrolovať brzdy. Brzdy by sa mali kontrolovať každých 6 mesiacov.

Myslite na bezpečnosť

Lekárnička, náhradná pneumatika a náradie by mali byť vždy v dobrom stave. Skontrolujte si tiež, či sú všetky vaše doklady (napr. vodičský preukaz) stále platné.

Po skontrolovaní všetkých týchto prvkov budete pripravení ísť a cítiť sa na výlete bezpečne.

Prečítané: 779x
Späť hore