Skip to main content

Prečo chlapcov fascinujú zbrane?

| Manworld.sk | Téma

Každý malý chlapec bol fascinovaný dvomi vecami. Tipnete si? Áno, autíčka ste uhádli a zbrane ste si tipli správne?

Hrať sa na policajtov, vojakov, indiánov a kovbojov, je obľúbenou zábavkou všetkých malých špuntov. Je zaujímavé, odkiaľ sa táto ich fascinácia berie. Či za to môžu superhrdinovia, ktorí so zbraňou v ruke zachraňujú svet alebo snaha hračkárskou pištoľou ochrániť svojich najbližších.

Z niektorých policajti

Niektorí chlapci si už v mladosti vysnívali, že sa stanú policajtmi či vojakmi a išli si za svojim snom a bolo im jedno, že si z nich robí okolie žarty. Aj z Gagarina si robili všetci srandu, keď im povedal, že sa jedného dňa stane slávnym kozmonautom. Tí, ktorí si splnili sen, sú teraz naozajstnými policajtmi, nosia uniformy, na hrudi odznak a v púzdre pištoľ. Je veľká pravdepodobnosť, že táto zbraň bude od armory.sk, ktoré je jeden z najvýznamnejších dodávateľov zbraní pre Policajný zbor Slovenskej republiky.

V ponuke spoločnosti LVL Armory sa okrem zbraní nachádzajú aj ďalšie vychytávky zo zbrojárskeho priemyslu, ktoré sú užitočné nielen pre vojakov a policajtov, ale svoje využitie si nájdu aj medzi neustále rastúcim počtom poľovníkov. Ak idete na poľovačku v noci, nie je nič lepšie, ako keď všetko vidíte ako cez deň. Dá sa to ale dosiahnuť? Kúpte si nočné videnie a budete vidieť ako mačka za tmy.

Ako funguje?

Nočné videnie je skvelý vynález, ale ani netušíte, ako funguje? Nočné videnie zbiera svojim objektívom infračervené žiarenie a viditeľné svetlo, je jedno či prírodné alebo umelé, a to, čo zozbiera pošle do elektrooptického meniča, ktorý tieto signály zmení na elektróny. Elektróny nám prečíta elektrónová fosforová obrazovka a následne vytvorí v okulároch zelený obraz. A prečo je zelenej farby? Pretože ľudské oko dokáže rozoznať najviac odtieňov práve tejto farby a vďaka tomu vidí viac, ako by tomu bolo pri inej farbe.

Prečítané: 10090x
Späť hore