Skip to main content

Drink týždňa od Erika Alperina: Cablegram

| menworld.sk | Výživa

Niečo z histórie:

Los Angeles, známe aj ako mesto prebytku, od okázalých športových áut po sídla v Beverly Hills zaplatené plastickými operáciami. Ale pokiaľ ide o pitie, Los Angeles bolo ešte do nedávna na druhoradom zozname.

Medzi tým si v New Yorku užíval svoj barmanský titul od roku 1999 Erik Alperin, po niekoľkých rokoch sa ocitol v barmanskej show, ktorá sa vysielala z istej prominentnej reštaurácie v Los Angeles až do roku 2005.

O dva roky neskôr sa chopil veľkej šance a presťahoval sa do Los Angeles, sám hovorí, že prišiel s cieľom otvoriť si vlastný bar.

Jeho načasovanie nemohlo byť lepšie, v tom čase sa začala budovať sieť reštaurácií Osteria mozza, majiteľ ponúkol Erikovi Alperinovi možnosť premeniť zadnú časť reštaurácie na kokteil bar, bol to jeden z najambicióznejších projektov.

Aj keď bar funguje približne dva roky, výborne sa etabloval a patrí medzi najlepšie v meste. Čo je ešte pôsobivejšie je to, že bar ponúka len päť kokteilov, väčšinou klasiku. Samozrejme máte možnosť požiadať barmana aj o iný kokteil.

Cablegram

Potrebujeme:
0,75 dcl zázvorového sirupu
0,10 dcl čerstvej limetovej štavy
0,2 dcl whisky
Sóda
na ozdobu zázvor

Všetky ingrediencie zmiešame v šejkeri bez ľadu. Zmes nalejeme do pohára naplneného ľadom. Najlepšie so sódou ozdobené zázvorom.

Prečítané: 11748x
Späť hore