Skip to main content

TOP 4 proteíny, ktoré musíte vyskúšať

| Manworld.sk | Výživa

V tomto článku vám predstavíme 4 proteíny, ktoré podľa nás patria medzi tie najlepšie z najlepších. Inšpirujte sa a vyberte si ten ideálny práve pre vás a vaše potreby.

Či už športujete na vrcholovej úrovni alebo len tak pre radosť, zaručene neoľutujete, ak do svojej stravy zaradíte proteín. Bielkoviny sú totiž tou najdôležitejšou zložkou bez ktorej sa žiadna športová výživa jednoducho nezaobíde. Prečo sú (nielen) pre športovcov tak dôležité? 

  • Budujú naše svaly
  • Bez bielkovín si nemôžeme udržať ani nabrať svalovú hmotu
  • Zabraňujú rednutiu kostí
  • Sú dôležité pre správne fungovanie imunitného systému

V dnešnej dobe si môžete vybrať zo skutočne širokej ponuky rôznych druhov proteínov. Ide napríklad o takzvané CFM proteíny, Whey (srvátkové) proteíny, proteíny pre ženy, nočné proteíny, vegánske proteíny, rýchlo vstrebateľné proteíny, pomaly vstrebateľné proteíny či rôzne proteínové mixy. V tomto článku sa spoločne pozrieme na tie najlepšie proteíny podľa nášho výberu.

4 TOP proteíny: Vyberte si ten svoj

1.    Whey (svátkové) proteíny:

Srvátkové proteíny sú pravdepodobne najobľúbenejšími bielkovinami zo všetkých. Chutia veľmi dobre, sú kvalitné a ak nemáte intoleranciu na laktózu, majú ideálne zloženie. Delia sa na tri typy. Srvátkový koncentrát, srvátkový izolát a srvátkový hydrolyzát. Tieto proteíny sú to najlepšie, čo môžete svojmu telu po tréningu dodať.

Proteín Whey 100 od firmy Voxberg je navyše ešte o krok ďalej vďaka leucínu. Leucín je esenciálna aminokyselina, ktorú si naše telo nedokáže vyrobiť samo, preto je prospešné ju do nášho organizmu doplniť externými zdrojmi. Napríklad pomocou tohto proteínu. Zo širokej ponuky 7 príchutí si zaručene vyberiete.

2.    Proteíny pre ženy:

Proteíny pre ženy od Voxberg sú vyladené tak, aby mali dokonalé zloženie, vynikajúcu chuť a navyše obsahovali zložky, ktoré sú špeciálne zamerané na potreby ženského tela. Obsahujú všetky bielkoviny a komplexné aminokyseliny, ale aj zinok pre zdravé nechty, vlasy a pokožku. Ďalej v nich nájdete železo, kyselinu listovú pre správnu funkciu imunitného systému, vitamín D a extrakt z Garcinia cambogia s kyselinou hydroxycitrónovou, ktorá zabraňuje ukladaniu tuku.

3.    Vegánsky proteín:

Ste vegán, máte intoleranciu na laktózu alebo proste len chcete vyskúšať niečo nové? Potom by pre vás mohli byť zaujímavé práve vegánske proteíny. Vegánsky proteín od Voxberg je namiešaný tak, aby obsahoval komplexné spektrum aminokyselín a poskytoval vašim svalom potrebné živiny. Okrem toho získal tento proteín licenciu na označenie V-label, čo je medzinárodne uznávaný registrovaný symbol pre vegetariánske a vegánske výrobky

4.    Komplexné bielkoviny:

Neviete sa rozhodnúť, aký proteín chcete a nemáte špecifické požiadavky? Potom by tento komplexný produkt mohol byť pre vás ideálny. Kombinuje tri druhy bielkovín z rôznych zdrojov, aby vášmu telu zabezpečil nepretržitý a vyvážený prísun aminokyselín počas celého dňa

Prečítané: 938x
Späť hore