Ako vám pomôžu bieliace pásiky v boji s nechceným zafarbením zubov?

| Manworld.sk | Ako vyzerať

S rokmi stráca na atraktivite a kráse veľmi veľa vecí. A ani naše zuby nie sú výnimkou. Ich kvalitu a lesk ovplyvňuje niekoľko faktorov, s ktorými sa snažíme bojovať, no často bez výsledku. Pomôcť vám môže niekoľko univerzálnych spôsobov, kde jedným z najlepších sú samozrejme bieliace pásiky.

Pravidelné čistenie

Začneme ale s tým najdôležitejším a najjednoduchším, čo môžete pre svoje zuby urobiť. Pravidelné čistenie zubov. Strava a tekutiny, ktoré denne konzumujeme sa spolu s genetikou podpisujú pod stav zubnej skloviny. 

Čistiť zuby by ste si mali minimálne trikrát denne v intervale 2 až 3 minút. Každý jeden zub dôkladne a správne.

Bieliace pásiky

Bieliace pásiky sú potiahnuté tenkou vrstvou peroxidového gélu a prilepené k povrchu zubov. V závislosti od typu pásikov alebo ich výrobcu sa spôsob používania líši. V priemere by ste mali špeciálne bieliace pásiky používať v intervale po dobu 30 minút, vždy podľa aktuálneho zafarbenia zubov, ktoré chcete zmeniť o niekoľko odtieňov.

Zubná pasta na bielenie

Podobné účinky, ako majú univerzálne bieliace pásiky, sa využívajú aj v kvalitných bieliacich zubných pastách. Takéto riešenie vám môže pomôcť znížiť zožltnutie zubov a zlepšiť ich belosť o niekoľko odtieňov.

Tieto kozmetické výrobky obsahujú viac aktívnych zložiek ako štandardná zubná pasta, čo pomáha odstrániť "kontamináciu" zubov oveľa rýchlejšie.

Vitamín C

Tento zázračný vitamín posilní vašu imunitu, ale dokáže zlepšiť aj belosť zubov. Štúdia z roku 2007 ukázala, že jeho nedostatok spôsobuje vznik baktérií na zuboch a tým aj nástup možnej paradentózy zubov a ďasien, v dôsledku čoho dochádza aj k ich zafarbeniu a zažltnutiu. Z toho vyplýva, že zubné pasty s vitamínom C vám môžu pomôcť s týmto problémom tiež.

 

Teraz si stačí už len vybrať a začať venovať svojim zubom väčšiu pozornosť, pretože v opačnom prípade vám kazy a infekcie môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Prečítané: 4686x
Späť hore
Vyberáme

Ako si zriadiť inteligentnú domácnosť?

Ako už nadpis napovedá, v článku sa budeme venovať téme, ako si vytvoriť zo svojej domá...

Ako si zlepšiť svoju pamäť? Využite tieto rady na maximalizovanie výkonu svojej mysle

Či už hľadáte odpoveď na nepríjemnú otázku, improvizujete a analyzujete situáciu, alebo...

Takto vyzerá súkromné lietadlo za takmer 50 miliónov eur!

Rozmýšľali ste už niekedy ako to asi vyzerá v súkromnom lietadle za desiatky miliónov? ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk