Skip to main content

Ako vám pomôžu bieliace pásiky v boji s nechceným zafarbením zubov?

| Manworld.sk | Ako vyzerať

S rokmi stráca na atraktivite a kráse veľmi veľa vecí. A ani naše zuby nie sú výnimkou. Ich kvalitu a lesk ovplyvňuje niekoľko faktorov, s ktorými sa snažíme bojovať, no často bez výsledku. Pomôcť vám môže niekoľko univerzálnych spôsobov, kde jedným z najlepších sú samozrejme bieliace pásiky.

Pravidelné čistenie

Začneme ale s tým najdôležitejším a najjednoduchším, čo môžete pre svoje zuby urobiť. Pravidelné čistenie zubov. Strava a tekutiny, ktoré denne konzumujeme sa spolu s genetikou podpisujú pod stav zubnej skloviny. 

Čistiť zuby by ste si mali minimálne trikrát denne v intervale 2 až 3 minút. Každý jeden zub dôkladne a správne.

Bieliace pásiky

Bieliace pásiky sú potiahnuté tenkou vrstvou peroxidového gélu a prilepené k povrchu zubov. V závislosti od typu pásikov alebo ich výrobcu sa spôsob používania líši. V priemere by ste mali špeciálne bieliace pásiky používať v intervale po dobu 30 minút, vždy podľa aktuálneho zafarbenia zubov, ktoré chcete zmeniť o niekoľko odtieňov.

Zubná pasta na bielenie

Podobné účinky, ako majú univerzálne bieliace pásiky, sa využívajú aj v kvalitných bieliacich zubných pastách. Takéto riešenie vám môže pomôcť znížiť zožltnutie zubov a zlepšiť ich belosť o niekoľko odtieňov.

Tieto kozmetické výrobky obsahujú viac aktívnych zložiek ako štandardná zubná pasta, čo pomáha odstrániť "kontamináciu" zubov oveľa rýchlejšie.

Vitamín C

Tento zázračný vitamín posilní vašu imunitu, ale dokáže zlepšiť aj belosť zubov. Štúdia z roku 2007 ukázala, že jeho nedostatok spôsobuje vznik baktérií na zuboch a tým aj nástup možnej paradentózy zubov a ďasien, v dôsledku čoho dochádza aj k ich zafarbeniu a zažltnutiu. Z toho vyplýva, že zubné pasty s vitamínom C vám môžu pomôcť s týmto problémom tiež.

 

Teraz si stačí už len vybrať a začať venovať svojim zubom väčšiu pozornosť, pretože v opačnom prípade vám kazy a infekcie môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Prečítané: 5089x
Späť hore