Skip to main content

5 dôvodov, prečo začať chudnúť v lete

| Manworld.sk | Ako vyzerať

Hovoríte si, že sa to už neoplatí, že ste to tento rok zas nestihli a že chudnúť v lete nemá zmysel? Omyl! Leto je ideálne obdobie, kedy začať chudnúť. Nakopnú vás možno tie vyšportované telá na kúpalisku. Leto je však na chudnutie perfektné aj z iných dôvodov.

  1. V lete prirodzene menej jeme

Nechuť do jedla je spôsobená horúčavami. Za menší príjem však môžu aj rozličné aktivity. Ste celý deň v prírode alebo pri vode a na to jedlo akosi zabudnete. Alebo si dáte len niečo ľahké. Je to úplne iné ako zimné vysedávanie pri televízore s balíčkom čipsov, však?

  1. Máme k dispozícii viac čerstvej zeleniny

Nielen množstvo jedla, ale najmä jeho zloženie je pri chudnutí kľúčové. Ak sa snažíte schudnúť, úprava jedálnička by mala byť to prvé, čo urobíte. Obsahovať by mal veľa zeleniny. Tá je bohatá na minerály a vitamíny, obsahuje vlákninu a má minimálne množstvo kalórií. Ibaže v zime zelenina zo supermarketov vôbec nechutí! A vitamíny a minerály musíme prijímať vo forme výživových doplnkov. Zato v lete je chutnej a čerstvej zeleniny dostatok. Vymeňte prílohy za zeleninu a uvidíte, že kilá pôjdu dole omnoho ľahšie.

  1. Viac pijeme

Dostatočný pitný režim je pri chudnutí nevyhnutný. A v lete sa do pitia nútiť naozaj netreba. Piť by ste mali najmä čistú vodu. Žiadne sladené nápoje a pivá s príchuťami!

  1. Viac sa hýbeme

Opäť akosi bez nútenia. Veľa času trávime vonku a pri športových aktivitách. Či už na kúpaliskách, na bicykloch alebo prechádzkami. A pohyb znamená spaľovanie kalórií! Efekt fyzickej aktivity dokážu zvýšiť aj spaľovače tukov, ktoré zvyšujú prirodzený telesný metabolizmus. Ako podporný prostriedok pri chudnutí sa ich oplatí vyskúšať.

  1. Sme pozitívnejší

Je za tým vitamín D, ktorý prijímame zo slnka. Ten je zodpovedný aj za imunitný systém, zdravé kosti a silné svaly. Práve vďaka nemu sa v lete cítime pozitívnejšie a sme viac naštartovaní aj na chudnutie!

Tak čo, idete do toho? Čo tak začať toto leto so životnou premenou?

 

Prečítané: 2595x
Späť hore