Skip to main content

Skvelé rady, ako bez námahy a straty času na vždy čistý sprchový kút

| Manworld.sk | Bývanie

Chce sa vám pri pohľade na sprchový kút plakať? Škvrny od vody a vodného kameňa sú odolné a ničia akúkoľvek myšlienku na relaxačnú sprchu vo vašej kúpeľni. To však nie je dôvod na paniku, pretože výrazného poškodenia sprchového kúta i kúpeľne vo všeobecnosti sa môžete veľmi jednoducho zbaviť. Existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým môže vyzerať aj starší sprchový kút ako nový.

Ak sa s nimi chcete zoznámiť, pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

Prevencia je základ

Podľa odborníkov je najistejším spôsobom, ako zabrániť nevzhľadným a nepríjemným usadeninám vodného kameňa na modernom sprchovom kúte, prevencia. Dosiahnete to tak, ak odstránite zvyškovú vodu z povrchov, ktoré sa majú chrániť, skôr, ako zaschnú. Môžete na to využiť niekoľko spôsobov, vetranie je však základ.

Kuchynský ocot alebo kyselina citrónová sú skvelé prostriedky

Ak sa na sprchovom kúte alebo obklade vytvorili škvrny od vodného kameňa alebo usadeniny, na odstránenie najlepšie pomáhajú domáce prostriedky. Napríklad kuchynský ocot alebo kyselina citrónová. Nechajte ich v optimálnom pomere a množstve pôsobiť na povrchu dlhšiu dobu, potom opláchnite čistou vodou a nakoniec všetko utrite do sucha uterákom.

Uistite sa, že máte sprchu nenáročnú na údržbu!

Dokonalá sprcha s jednoduchou údržbou neexistuje. Napriek tomu je možné tento priestor udržať v čistote tak, že budete na jeho jednoduchú údržbu myslieť už pri kúpe.

Aj keď sú obklady dnes moderné, sprchová vanička alebo umývadlo značky Villeroy Boch sa vo všeobecnosti udržuje v čistote ľahšie ako dlažba, na ktorej sú škáry. Na druhej strane, napríklad na mierne štruktúrovaných alebo zrnitých dlaždiciach vidíte výrazne menej znečistenia ako na bielych sprchových vaničkách - nehľadiac na to, že porcelánové dlaždice sú aj tak veľmi robustné a znesú veľa.

Tak na to myslite a uvidíte, že kúpeľňa bude jednoduchšia na údržbu a prinesie vám komfort, po ktorom túžite.

Zdroj obrázka:Pavel Adashkevich/Shutterstock.com

Prečítané: 277x
Späť hore