Skip to main content

Tipy na výlety: Kam sa vybrať s deťmi v hlavnom meste Slovenska

| Manworld.sk | Cestovanie

Napriek tomu, že si mnohí myslia, že mestské prostredie je pre zábavu a aktívne vyžitie s malými deťmi nevhodné, opak je pravdou. Skvelým príkladom je Bratislava, hlavné mesto Slovenska, ktoré vám a všetkým členom rodiny ponúka širokú škálu aktivít a atrakcií. Bez ohľadu na to, či ste miestni alebo turisti, mesto je plné zábavných aj vzdelávacích aktivít a podujatí. 

 Ktoré miesta a aktivity môžete s deťmi v hlavnom meste Slovenska navštíviť?

ZOO Bratislava

Ak neviete kam s malými deťmi v Bratislave, jedným z najobľúbenejších miest je Zoologická záhrada Bratislava. ZOO ponúka množstvo zvierat z rôznych kútov sveta a poskytuje vzdelávacie aktivity, ktoré sú ideálne pre deti všetkých vekových kategórií. Mimoriadne populárne sú detská ZOO a dinopark, kde si deti môžu užiť blízky kontakt so zvieratami a dozvedieť sa viac o prehistorických tvoroch.

Otváracie hodiny:

- Pondelok - Nedeľa: 9:00 - 19:00 (letný čas) s posledným vstupom o 18:00

Bratislavský hrad a detský vláčik

Dobrou inšpiráciou na vyplnenie voľného času v meste môžu byť aj aktuálne plánované akcie v Bratislave tento víkend. Za návštevu však rozhodne stojí aj Bratislavský hrad, ktorý je ikonickou pamiatkou, ponúkajúcou nielen históriu, ale aj krásne výhľady na mesto. Pre deti je tu špeciálny detský vláčik, ktorý premáva okolo hradu a ponúka nezabudnuteľný zážitok. Hradné nádvorie je ideálne na prechádzky a pikniky, pričom deti sa môžu hrať v príjemnom prostredí.

Otváracie hodiny:

- Pondelok - Nedeľa: 10:00 - 18:00

Slovenské národné múzeum - Prírodovedné múzeum

Prírodovedné múzeum je fascinujúce miesto pre deti, ktoré majú záujem o prírodu a vedu. Výstavy zahŕňajú dinosaury, minerály, fosílie a rôzne ekosystémy. Múzeum ponúka aj interaktívne výstavy a vzdelávacie programy, ktoré sú zábavné a poučné zároveň.

Otváracie hodiny:

- Pondelok - Nedeľa: 9:00 - 17:00

Bibiana - Medzinárodný dom umenia pre deti

Bibiana je jedinečné kultúrne centrum, ktoré ponúka rôzne interaktívne výstavy, workshopy a predstavenia zamerané na deti. Je to miesto, kde sa deti môžu kreatívne vyžiť a objaviť svet umenia, literatúry a kultúry, pričom jednotlivé programy sú navrhnuté tak, aby podnecovali ich tvorivosť a zvedavosť.

 

Botanická záhrada Univerzity Komenského

Botanická záhrada je ideálne miesto pre rodinné prechádzky a pikniky. Deti tu môžu objavovať rôzne druhy rastlín, kvetín a stromov, ako aj tematické záhrady. Záhrada tiež ponúka vzdelávacie programy a workshopy, ktoré sú ideálne pre deti, aby sa naučili viac o botanike a ekológii.

Otváracie hodiny:

- Pondelok - Nedeľa: 10:00 - 18:00

Lanovka na Kamzík

Výlet lanovkou na Kamzík je dobrodružstvo samo o sebe. Kamzík ponúka krásne výhľady na Bratislavu a okolitú krajinu, ako aj množstvo turistických chodníkov a piknikových miest. Deti si môžu užiť čerstvý vzduch a prírodu, zatiaľ čo rodičia ocenia krásu prostredia.

Otváracie hodiny:

- Podľa sezónnych rozvrhov, odporúča sa overiť pred návštevou.

Ako vidíte, hlavné mesto Slovenska ponúka svojim návštevníkom bohatý výber aktivít a miest, ktoré sú ideálne aj pre rodinné výlety s deťmi.

 

Zdroj obrázka: SCStock/Adobestock.com

Prečítané: 104x
Späť hore